Na zagraniczne wyprawy Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe rekomenduje Bezpieczny Powrót – roczną polisę górską dla osób aktywnych.

Partnerstwo z Bezpiecznym Powrotem jest kolejną odsłoną współpracy z PZU, która została oficjalnie ogłoszona podczas obchodów Dnia Ratownika Górskiego oraz 65-lecia GOPR.

Bezpieczny Powrót to ubezpieczenie stworzone z myślą o miłośnikach gór – zawodowcach i amatorach. Działa przez 365 dni od momentu wykupienia, niemal wszędzie za granicami Polski – z wyłączeniem jedynie Arktyki, Antarktydy i Grenlandii. Roczna ochrona oznacza, że ubezpieczenie działa zarówno podczas zimowych wyjazdów na narty, jak i wakacyjnych tułaczek po górach. Polisa jest ważna również w przypadku zagranicznych wyjazdów służbowych.

Dlaczego warto wybrać Bezpieczny Powrót?

Bezpieczny Powrót zapewnia wszystko to, co potrzebne osobom wybierającym się w góry: wysokie  kwoty na akcje ratunkowe, koszty leczenia i powrotu do kraju. Oprócz tego polisa obejmuje OC,  ubezpieczenie bagażu i pomoc prawną. Polski ubezpieczyciel – PZU – to gwarancja obsługi w języku polskim wszędzie na świecie.

Polisa obejmuje ponad 40 sportów i aktywności, w tym tzw. sporty wysokiego ryzyka, wykluczone w wielu innych polisach. Ochroną Bezpiecznego Powrotu objęte są osoby uprawiające np. wspinaczkę, trekking, narciarstwo, snowboarding (również poza trasami), speleologię i kajakarstwo górskie. Pełną listę sportów można sprawdzić tutaj.

W wariancie podstawowym ubezpieczenie działa do wysokości 6000 m n.p.m., można je  rozszerzyć do 7600 m n.p.m. Ważnym rozszerzeniem ochrony jest NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które jest oferowane w atrakcyjnej cenie i korzystnym wariancie, gdy ubezpieczyciel płaci nawet za 1% uszczerbku na zdrowiu.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia, wariantów i rozszerzeń można znaleźć na stronie bezpiecznypowrot.pl.