4°C

Warunki
dobre

5°C

Warunki
dobre

4°C

Warunki
dobre

Telefon ratunkowy

601-100-300 lub 985

DZISIEJSZY DYŻUR

W dniu dzisiejszym odpowiedzialny za akcje i wyprawy ratunkowe jest:

Maciej Ignatowicz

starszy ratownik GOPR

LOSOWE ZDJĘCIE

GRUPA JURAJSKA GOPR

to przede wszystkim sprawne zespoły profesjonalnie wyszkolonych
i wyposażonych ratowników górskich


RATUJEMY

w jaskiniach, na skałkach, w ruinach zamkowych, na stokach narciarskich, na szlakach turystycznych, na obiektach wysokościowych i wobec katastrof i klęsk żywiołowych, przy wykorzystaniu technik alpinistycznych, pojazdów terenowych lub śmigłowca


POSZUKUJEMY ZAGINIONYCH

przy użyciu psów ratowniczych, quadów, skuterów śnieżnych i samochodów terenowych


PROWADZIMY DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

w formie prelekcji o niebezpieczeństwach w górach i na Jurze


OPINIUJEMY I WYDAJEMY EKSPERTYZY

w zakresie bezpieczeństwa oraz przyczyn wypadków w górach i na Jurze


INFORMUJEMY

turystów, speleologów, wspinaczy, narciarzy i innych miłośników aktywnego wypoczynku


DBAMY

o środowisko naturalne

Na zagraniczne wyprawy GOPR rekomenduje Bezpieczny Powrót

Partnerstwo z Bezpiecznym Powrotem jest kolejną odsłoną współpracy z PZU, która została oficjalnie ogłoszona podczas obchodów Dnia Ratownika Górskiego oraz 65-lecia GOPR.


Bezpieczny Powrót to ubezpieczenie stworzone z myślą o miłośnikach gór - zawodowcach i amatorach. Działa przez 365 dni od momentu wykupienia, niemal wszędzie za granicami Polski - z wyłączeniem jedynie Arktyki, Antarktydy i Grenlandii. Roczna ochrona oznacza, że ubezpieczenie działa zarówno podczas zimowych wyjazdów na narty, jak i wakacyjnych tułaczek po górach. Polisa jest ważna również w przypadku zagranicznych wyjazdów służbowych.

Dlaczego warto wybrać Bezpieczny Powrót?

Bezpieczny Powrót zapewnia wszystko to, co potrzebne osobom wybierającym się w góry: wysokie  kwoty na akcje ratunkowe, koszty leczenia i powrotu do kraju. Oprócz tego polisa obejmuje OC,  ubezpieczenie bagażu i pomoc prawną. Polski ubezpieczyciel - PZU - to gwarancja obsługi w języku polskim wszędzie na świecie.

Polisa obejmuje ponad 40 sportów i aktywności, w tym tzw. sporty wysokiego ryzyka, wykluczone w wielu innych polisach. Ochroną Bezpiecznego Powrotu objęte są osoby uprawiające np. wspinaczkę, trekking, narciarstwo, snowboarding (również poza trasami), speleologię i kajakarstwo górskie. Pełną listę sportów można sprawdzić tutaj.

W wariancie podstawowym ubezpieczenie działa do wysokości 6000 m n.p.m., można je  rozszerzyć do 7600 m n.p.m. Ważnym rozszerzeniem ochrony jest NNW - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które jest oferowane w atrakcyjnej cenie i korzystnym wariancie, gdy ubezpieczyciel płaci nawet za 1% uszczerbku na zdrowiu.


Więcej informacji na temat ubezpieczenia, wariantów i rozszerzeń można znaleźć na stronie bezpiecznypowrot.pl.

Sponsorzy GOPR:

Partnerzy GOPR:

Partnerzy Grupy Jurajskiej GOPR:

Morgan&Men SEO - Widget